info@firmagramar.pl
+48 605 241 791

Spiek kwarcowy

wrz 3, 2022Spieki

Czym jest spiek kwarcowy ?

 Spiek kwarcowy jest to mieszanka naturalnych minerałów, takich jak pył kwarcowy, granitowy oraz barwników. Spiek kwarcowy jest prasowany pod bardzo dużym obciążeniem, następnie wypalany w ponad 1200 stopniach celsjusza. Spiek kwarcowy cechuje się tym, że jego wierzchnia warstwa to tak naprawde nadruk, czyli to co widzimy na zewnątrz. Pod spodem jest materiał właściwy, czyli mieszanka minerałów. Spiek kwarcowy bywa porównywany do gresu, niemniej jednak to dość duża obelga w stronę spieku. Spieki kwarcowe są znacznie bardziej wytrzymałe, twardsze, odporne na zadrapania i występują w znacznie większych formatach.

Spiek kwarcowy jest odporny na bardzo wysokie temperatury ok. 500 stopni celsjusza. Co sprawia, że gorące garnki nie zostawiają na nim śladów.

Spiek kwarcowy nie boi się zadrapań, produkowane są z niego deski do krojenia, które nie niszczą się i ich struktura nie ulega zmianom.

Spiek kwarcowy nie boi się promieni UV. Może być stosowany na zewnątrz jak i wewnątrz, bez obaw, że coś się z nim stanie.

Spiek kwarcowy jest odporny nawet na najgorsze zabrudzenia. Plamy po kawie, winie, atramencie czy rdzy nie są mu straszne. Powierchnie te cechują się niską porowatością przez co również czyszczenie ich jest proste.

Spiek kwarcowy jest barzdziej odporny na ścieranie niż granit ! Jest to materiał, który idealnie nadaje się na posadzki, nawet w miejscach publicznych.

Spiek kwarcowy jest odporny na odmarzanie i zamarzanie, nawet extremalne skoki temperatur nie są w stanie mu zaszkodzić.

Spiek kwarcowy jest wzorowany na kamieniach naturalnych, takich jak marmury, granity, piaskowce, kwarcyty naturalne, agaty czy trawertyny i nie tylko. Wiele producentów produkuje spieki, które przypominaja wyglądem i strukturą metal, drewno czy inne surowce. W przypadku rzadkich kamieni naturalnych, wiele spieków kwarcowych jest tańszych, niż prawdziwe granity czy marmury. Co sprawia, że klient ma upragniony kamień w dużo niższej cenie.

Spiek kwarcowy ma bardzo uniwersalne zastosowanie, od blatów kuchennych, wysp kuchennych, blatów łazienkowych, ścian wewnętrznych, zewnętrznych, po posadzki. Większość z nich można zobaczyć w naszej galerii.

 

Sprawdź również nasze inne wpisy

Stoliki ze spieku kwarcowego

Kolejny post poświęcony jest naszemu nowemu produktowi, przedstawiamy stoliki ze spieku kwarcowego! Stoliki kawowe ze...

Deski do krojenia

Deski do krojenia to produkt wykonany ze spieku kwarcowego.

Dołącz do naszego newsletter’a i odbieraj masę ciekawych informacji – za darmo